11/2/2017 ΑΕΚ - Τρίκαλα 87-82

Α1 - 17η Αγωνιστική (Πρωτάθλημα 2016-2017)

Τα Τρίκαλα είχαν τον έλεγχο στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, βρέθηκαν να προηγούνται ακόμα και με 16 πόντους (51-67) στο τέταρτο δεκάλεπτο, όμως με τους Σάκοτα και Ελονού σε τρομερή κατάσταση, αλλά και την άμυνα να ανεβάζει... στροφές, κυρίως στα τελευταία 5 λεπτά, η ομάδα του Γιούρι Ζντοβτς γύρισε το παιχνίδι και πήρε τη νίκη με 87-82.

Δεκάλεπτα: 21-20, 37-42, 51-62, 87-82

Σύνθεση ΑΕΚ: Ούκιτς 8(2), Ελονού 14 (7 ριμπ.), Βασιλειάδης 6, Χαριτόπουλος 2, Λαρεντζάκης 8 (1 τρίπ., 8ριμπ., 3ασ), ΜακΓκράθ 14 (2), Ντίξον 6 (1), Μαυροειδής 1, Τσαλμπούρης 3, Σάκοτα 25 (3/5τρίπ., 4ρ)

Προπονητής ΑΕΚ: Γιούρε Ζντοβτς

Σύνθεση Τρικάλων: Κάφεϊ 6, Μπιρούτα 15 (8ρ), Τσαγκαράκης 16 (4), Μπάρλοου 18 (3 τρίπ., 7 ριμπ., 6 ασ.), Χότον 5, Λίποβι 14 (1), Εζιούκου 2, Πουλιανίτης 6, Καλογιαννίδης, Βαριτιμιάδης

Προπονητής Τρικάλων: Γιάννης Καστρίτης

Διαιτητές: Μπήτης, Πουρσανίδης Κ., Ζακεστίδης